راهنما

راهنمای بازی


راهنمای بازی های اف سی :جوایز :
جایزه قهرمان جام قهرمانان 3 میلیون سکه
جایزه قهرمان جام های اف سی 2 میلیون سکه | جایزه قهرمان جام حذفی 1 میلیون سکه

جوایز لیگ ها :
سر دسته جوایز لیگ در حال حاظر 2 میلیون سکه هستش که به نفرات اول و قهرمان لیگ های برتر داده میشه
برای نفرات دوم و سوم لیگ های برتر هم به ترتیب
نفر دوم :
2000000*70/100
نفر سوم :
2000000*30/100
جایزه اعطا میشه و برای لیگ های پایین تر هم با فرمول زیر محاسبه میشه :
جایزه تیم بر اساس فرمول بالا-دسته لیگ تیم(مثال 2)*(100/جایزه تیم بر اساس فرمول بالا)*5

----------------------------------------

-همچنین گلزن برتر لیگ 100 هزار سکه -برترین بازیکن هر بازی 10 هزار سکه

1. مدیریت تیم:
قسمت مدیریت تیم، ضمن اینکه اطلاعات کاملی از جمله قدرت، آمادگی، سن و سایر توانایی بازیکنان را در اختیار شما مربی عزیز قرار می دهد؛ امکان انجام وظایف اصلی یک مربی مانند انتخاب و تعویض بازیکنان،انتخاب ترکیب تیم و استراتژی بازی را به شما می دهد.
- در پنل سمت راست که بازیکنان تیم را مشاهده می نمایید، 11 بازیکن اول بازیکنان اصلی و بقیه بازیکنان ذخیره شما می باشند.
- برای تعویض هر بازیکن، ابتدا بازیکن اصلی را انتخاب و پس از مقایسه قدرت و دیگر توانایی های آن با دیگر بازیکنان ذخیره، با کلیک بر روی علامت تعویض در کنار نام بازیکنان ذخیره، آنها را با هم تعویض کنید.

- در این قسمت همچنین می توانید تیمتان را روانشناسی ،ریکاوری و دوپینگ کنید. در ضمن گزینه ریکاوری بعد از انجام بازی و روانشناسی با خرید روانشناس فعال میشود.
- دوپینگ برای مواقعی هست که در یک بازی حساس، تیم حریف قویتر از تیم شما می باشد. دوپینگ تا 70 درصد امکان لو رفتن توسط کمیته پزشکی بازی ها را دارد و اگر دوپینگ شما در بازی لو برود بازی 3-0 به سود تیم حریف تمام می شود و یک جریمه مالی نیز از طرف کمیته انضباطی خواهید شد که اگر دارایی تیمتان کم باشد باعث منفی شدن درآمدتان خواهد شد و اگر لو نرود قدرت بسیار خوبی روی تیم شما می گذارد . ( جریمه دوپینگ 2 برابر هزینه دوپینگ می باشد.)

- بازیکنان با سن بالاتر، تجربه بیشتر و قدرت بدنی کمتر و بازیکنان جوانتر قدرت بدنی بالاتر و تجربه کمتری دارند.
- بازیکنان در سن 38 سالگی بازنشسته میشوند و با گذشت هر فصل یعنی 2 هفته یک سال مسن تر خواهند شد.
- تعداد بازیکنان در هر پست محدودیتی ندارد ولی تعداد کل بازیکنان حداقل 20 و حداکثر 30 بازیکن می باشد.

2. تمرین :
این قسمت این امکان را به شما می دهد که هر بازیکن را جداگانه یا به طور تیمی ( تمرین همگانی ) تمرین دهید. هرچه تمرین بازیکنان بیشتر باشد قدرت و قیمتشان افزایش می یابد.

3. طرفداران : در این قسمت می توانید - استادیوم خود را از نظر وضعیت چمن ، نور و صندلی ارتقا دهید. اگر وضعیت چمن و نور نامناسب باشد بر روی نتیجه بازی تاثیر خواهد داشت. وضعیت صندلی ها هرچه بهتر باشد تماشاگران بیشتری خواهید داشت.
- قیمت بلیط را مشخص کنید تا به درآمد شما از بازی هایی که میزبان هستید کمک شود. هرچه قیمت بلیط کمتر باشد ، تماشاگران بیشتری برای تماشای بازی شما خواهند آمد.
- لیدر استخدام نمایید.

- نحوه انتقال هواداران تیمتان را مشخص و اتوبوس، قطار یا هواپیما اجاره کنید.
- در این قسمت همچنین می توانید میزان رضایتمندی و تعداد تقریبی تماشاگران در بازی بعد را مشاهده نمایید. مسلم است که هرچه تیم شما بازی بهتر و به طبع، برد بیشتری داشته باشد، این رضایتمندی بهتر و هواداران بیشتری خواهید داشت که می تواند به درآمد شما کمک کند.

4. دارایی تیم :
در این قسمت می توانید
- سطح استادیوم، بدنساز، پزشک و روانشناس تیم خود را ارتقا دهید و همچنین نامی برای استادیوم خود انتخاب نمایید.
- با خرید سکه می توانید اعتبار حساب کاربری یا همان دارایی تان را افزایش دهید.
- با خرید عضویت طلایی، امکانات جدیدی به شما می دهد؛از جمله کرکری، شرکت در های اف سی، افزایش توانایی بازیکنان به هنگام تمرین بیش از کاربران عادی، خرید 4 بازیکن در یک فصل برای کاربران طلایی در حالی که این امکان برای کاربران عادی 3 بازیکن می باشد و امکانات دیگری که به تدریج اضافه خواهند شد.
- تعداد فروش بازیکن در یک فصل برای کاربران عادی 4 و برای کاربران طلایی 6 بازیکن می باشد.

5. بازی دوستانه : در این قسمت می توانید به تیم هایی که مایلید درخواست بازی دوستانه دهید یا درخواست هایی که به شما شده است، تایید یا رد کنید.

6. جام ها :
- جام حذفی : بین همه لیگ ها برگزار و همزمان با بازی های لیگ شروع می شود. شما می توانید از قسمت تنظیمات، شرکت در جام حذفی را غیرفعال کنید. بازیهای لیگ و جام حذفی هر دو هفته یکبار از شنبه شروع میشود. بنابراین اگر شما وسط بازیهای لیگ ثبت نام کرده باشید باید منتظر بمانید تا لیگ های دیگر به پایان برسد تا لیگ شما همزمان با لیگ های دیگر آغاز شود.
- جام قهرمانان : بین قهرمانان لیگ برتر و جام حذفی انجام میشود. به این صورت که 3 تیم اول از 8 گروه لیگ برتر ( 24 تیم ) و 8 تیم قهرمان جام حذفی در این جام شرکت می کنند. بنابراین جام با 32 تیم آغاز می شود.
- جام کاربران : در این قسمت شما می توانید جام جدید ایجاد نمایید تا تیم های دیگر در صورت تمایل در این جام ها شرکت کنند. مسلم است که تعداد تیم هایی که در جام شما شرکت می کنند باید به حدنصابی که تعیین کرده اید برسد تا جام آغاز شود.

شما می توانید با ارسال پیام به دیگر مربیان، آنها را به شرکت در جامتان دعوت نمایید.
در قسمت لیست جام ها، شما می توانید جام های ایجاد شده توسط سایر مربیان را مشاهده و در صورت تمایل در آنها شرکت نمایید. با انتخاب هر جام، هزینه ورود تعیین شده توسط ایجاد کننده آن جام از دارایی شما کسر و در حساب جام ذخیره می شود و در پایان جام هر تیمی قهرمان شود سکه ها به دارایی آن تیم واریز میشود ، در ضمن اگر از شرکت در جامی که انتخاب کردید، منصرف شدید نگران نباشید زیرا تا قبل شروع جام می توانید از آن خارج شوید و دارایی خود را پس بگیرید.

قابل ذکر است تیم شما نمی تواند در یک زمان در چند جام کاربران شرکت کند بلکه پس از پایان یک جام می توانید در جام دیگری ثبت نام کنید.
- های اف سی : مخصوص مربیانی است که عضویت طلایی خریداری کرده اند.
نکته : جایزه تمام جام ها به صورت 70-30 بین نفر اول و دوم تقسیم میشود. یعنی 70 درصد جایزه به قهرمان جام و 30 درصد باقیمانده به نایب قهرمان داده میشود.

7. نقل و انتقالات :

در این قسمت شما می توانید بازیکنان را در هر پستی که نیاز دارید در تیم های دیگر جستجو کنید. قابل ذکر است که این جستجو از میان بازیکنانی انجام می شود که از طرف آن تیم برای فروش گذاشته شده اند.
شما نیز می توانید برای بازیکنان ذخیره خود درخواست فروش بدهید.به این صورت که سایت برای هر بازیکن متناسب با قدرتش کف و سقف قیمت مشخص میکند که شما میتوانید قیمتی بین این دو را برای بازیکنتان تعیین کنید. بازیکنان 3 روز در لیست فروش باقی می مانند مگر اینکه خودتان آن را از لیست فروش حذف کنید و در این 3 روز شما نمی توانید از آنها استفاده نمایید. اگر در طول این 3 روز به فروش نرسند به تیم باز می گردند.

8. تغییر مشخصات: در قسمت بالا سمت چپ صفحه کاربری خود با کلیک بر روی نامتان می توانید مشخصات ، تصویر و رمز عبور حساب کاربری خود را تغییر دهید.
قابل ذکر است که در قسمت مشخصات تمام اطلاعاتی که ثبت می نمایید به جز شماره موبایل و ایمیل در پروفایلتان توسط کاربران دیگر قابل مشاهده خواهد بود.

9- مصدومیت :
طبیعتا در فوتبال واقعی مصدومیت یک امر عادی هست . ما نیز برای هرچه طبیعی تر شدن این بازی گزینه مصدومیت را نیز به بازی اضافه کرده ایم .. به این صورت که در هر بازی امکان مصدومیت بازیکنان شما وجود دارد .
بعد از بازی اگر بازیکنی از تیم شما مصدوم شود علامت مثبت یا + کنارش ظاهر می شود .

برای درمان بازیکن مصدوم شما میتوانید روزی یک بار روی این آیکن کلیک کنید تا بازیکن مصدوم درمان شود .. البته این قسمت رابطه مستقیمی با پزشک تیم دارد .اگر پزشک استخدام نکرده باشید مداوا غیرفعال می باشد.
هرچه سطح پزشک تیم بالاتر باشد شما با کلیک های کمتری بازیکنتان را مداوا میکنید به این صورت که اگر پزشک سطح 5 داشته باشید فقط با یک کلیک می توانید بازیکن مصدوم را مداوا کنید .
البته فراموش نشود که مربی بدنساز و ریکاوری نقش مهمی در مصدوم نشدن بازیکنان شما ایفا میکنند ...

10. نحوه لیگ بندی و صعود و سقوط تیم ها :
در این بازی با افزایش کاربران بر تعداد لیگ ها افزوده می شود : لیگ برتر ، لیگ 1 ، لیگ 2 ، لیگ 3 و ... ، کلا 8 گروه وجود دارد که هر گروه دارای سطح های مختلف لیگ یعنی لیگ برتر، لیگ 1، لیگ 2 و ... مباشد. بعد از اتمام لیگ ها، 1 تیم به لیگ بالاتر صعود و 2 تیم به لیگ پایین تر سقوط میکند.

11. آکادمی :
همانطور که از نامش پیداست آکادمی مکانی است برای تعلیم و تربیت بازیکنان نوجوان.
شما میتوانید با داشتن آکادمی تیمی مجزا از تیم بزرگسالان باشگاهتان داشته باشید و در آن بازیکنان نوجوان 10 تا 16 ساله را تمرین دهید تا زمانی که به تیم بزرگسالان منتقل میشوند بازیکنانی قدرتمند و باتجربه داشته باشید.

- عملکرد آکادمی بدین صورت است که بازیکنان تا آخر 24 سالگی در آکادمی باقی می مانند و شما باید پیش از اینکه بازیکنان 25 ساله شوند آنها را به تیم بزرگسالتان منتقل کنید وگرنه بازیکن به محض اینکه 25 ساله شد به طور اتوماتیک از آکادمی اخراج و جای آن را بازیکن نوجوان تازه وارد میگیرد.
- در هر فصل با اکانت عادی 3 بازیکن و با اکانت طلایی 4 بازیکن میتوانید به بزرگسالان انتقال دهید.
بنابراین باید مدیریت زمانی برای انتقال بازیکنان قبل از 25 سالگی را در نظر بگیرید تا بازیکنان خود را از دست ندهید.

- در آکادمی فقط تیم شما میتواند با آکادمی تیمهای دیگر بازی دوستانه برگزار کند.. برگزاری بازیهای دوستانه به بالا بردن تجربه بازیکنان کمک میکند..
- آکادمی نیز تمام امکانات تیم بزرگسالان از جمله هواداران ، لیدر ، پزشک ، روانشناس و ... را داراست.